top of page

Bir İçerik Hikayesi | Niacinamide

Niacinamide Nedir?


Nicotinamide olarak da bilinen niacinamide aslında et, kuruyemişler ve tahıllar gibi pek çok besinde doğal olarak bulunan B3 vitaminin aktif bir formudur. Niacini, en önemli bio- kimyasal fonksiyonlarını yerine getirerek, eksikliğinde meydana gelen pek çok ciddi problemi engeller. Sabitlenişi ve suda çözünebilir oluşu ile vücut tarafından kolaylıkla emilen bir maddedir.


Niacinamide Etkileri

Niacinamide’ in etkilerine gelirsek eğer, nemlendirme ve yaşlanma karşıtı özelliğinden bahsedebiliriz. Bunların yanı sıra, şişme ve kırmızılık karşıtı anti-enflamasyon karşıtıdır ve akneye meyilli ciltler için harika bir sebum dengeleyici özelliği taşır.

Rosacea ve büllöz pemfigoid olarak da bilinen, içi su dolu kabarcıklar şeklinde ciltte görünen hastalıkları da tedavi etmek için kullanılır. Melanin gibi uzun süreli pigmentasyon problemine neden olan pigmenti azaltır ve bu problemi de en aza indirger. Tüm bunlara ek olarak, niacinamide cilt tonu eşitsizliklerine de iyi gelir ve melanin üretimini azaltarak cildin daha parlak görünmesini sağlar.Niacinamide İçeren Ürün Önerilerimiz PURITO Galacto Niacin 97 Power Essence!


Eğer anlattığımız tüm bu özelliklerinden sonra siz de niacinamide’in güçlü bir versiyonunu arıyorsanız, %5 veya üzeri niacinamide içeren bir ürün müthiş olacaktır! Purito Galacto Niacin 97 Power esansı, Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığınca izin verilen, maksimum %5 oranında niacinamide ve %92 oranında fermante edilmiş galactomyces içeren bir üründür. Cildinizi beyazlatmaya ve melanin pigmentini bastırarak cilt tonu eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olur.

Kaynaklar:
Comments


bottom of page